Spotkania 2022/23

Plan spotkań w Duszpasterstwie Akademickim „STUDNIA” w nowym roku akademickim 2022/23:

2022-06-11 Wspolne

Niedziela 16.30 – Zespół Muzyczny DA STUDNIA
Niedziela 17.00 – Msza Św. – o. Wojtek
Niedziela 19.00 – Msza Św. Akademicka  – o. Michał
Niedziela 20.00 – Spotkanie otwarte dla wszystkich studentów w domku DA

Poniedziałek 20.00 – Ruch Czystych Serc (RCS Toruń)

Wtorek 18.00-20.00 – DM-ki czyli Cykl Spotkań dt. relacji Damsko-Męskich
(co 2 tygodnie, start 25.10.2022 – Monika i Marcin Gomułkowie)
Wtorek 20.00 – Jezuicki Wolontariat Społeczny
Wtorek 20.00 – Zespół Muzyczny DA STUDNIA

Środa 20.00 – Grupa Biblijna
Środa 20.00 – Grupa Medytacyjna

Czwartek 17.00 – Warsztaty Pragnienia
Czwartek 19.00 – Msza Św. Akademicka
Czwartek 20.00 – Grupa Teatralna

Piątek 19.00 – Seanse w DA – Grupa filmowo-dyskusyjna

 

GRUPA MEDYTACJI IGNACJAŃSKIEJ

„Ja jestem, ty jesteś. To wystarczy” 

„Ja jestem” – Bóg niejednokrotnie powtarza to ludziom, by czuli się przez Niego kochani. Dla Boga ważna jest też obecność człowieka, więc zwraca się do niego personalnie w rozmowie z nim: „ty jesteś”. A ponieważ nie potrzebuje od człowieka zasługiwania na miłość, stwierdziłby, że Jego i Twoja obecność „wystarczy”. I właśnie tego na naszej grupie medytacyjnej doświadczamy – medytujemy, sięgając do najgłębszych czeluści naszej duszy, posługując się fragmentami Pisma Świętego, w ten sposób jednamy się z Bogiem i sami ze sobą. A to, co nas ruszyło najbardziej, mogą usłyszeć wszyscy, z którymi we wspólnocie się modlimy, nie potępiając i nie krytykując przy tym nikogo. Spotkania są na tyle radosne, że bez zbędnego wyolbrzymienia możemy je nazwać „drugą niedzielą w tygodniu”. Zapraszamy wszystkich chętnych w środy o 20:00 w sali Niebo w domku DA.

Medytacyjna-1 Medytacyjna-2(1) Medytacyjna-4Medytacyjna-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA BIBLIJNA

Grupa Biblijna to osoby, które chciałyby zaprosić Pana Boga do swojej codzienności. Jesteśmy zapraszani do tego, żeby modlić się wyznaczonymi na konkretny tydzień fragmentami, a potem rozmawiamy o swoich odczuciach, przemyśleniach, odkryciach i konfliktach, jakie się w nas zrodziły. Możemy też równie dobrze przyjść i z fragmentem Pisma Świętego zapoznać się dopiero podczas spotkania- nie mamy z tym problemu. To dobre miejsce, żeby budować z Bogiem bliskość na co dzień, rozwiewać wątpliwości i uczyć się otwartości na drugiego człowieka. Zapraszamy20:00 w każdą środę w sali konferencyjnej w domku DA.

biblijna-1biblijna-2

 

 

 

 

 

 

 

 

JEZUICKI WOLONTARIAT SPOŁECZNY

JWS czyli Jezuicki Wolontariat Społeczny polega na pomaganiu potrzebującym i czerpaniu z tego radości. Młodzi ludzie należący do grupy poświęcają swój wolny czas, aby pomagać dzieciom, seniorom, osobom ubogim oraz uchodźcom. Naszą najważniejszą akcją, którą staramy się realizować są „Posiłki dla najbardziej potrzebujących”. W ten sposób również ukazujemy swoją wiarę poprzez czyny. Oprócz akcji, które podejmujemy, najważniejsze są relacje, które mają dla Nas bardzo ważne znaczenie. Na nich bazuje każde Nasze działanie. Jeżeli chcesz spróbować włączyć się w pomoc innym i realizować siebie przez takie działania to wpadnij na nasze spotkania w każdy wtorek na godzinę 20:00!

wolontariat-6wolontariat-5

wolontariat-2wolontariat-1(1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GRUPA TEATRALNA

Jesteśmy grupą ludzi (ok 10 osób), którzy spotykają się w czwartki wieczorem, o godzinie 20.00. Zbieramy ludzi z różnych stron Polski. Zbieramy studentów z różnych kierunków studiów. Każdy z nas jest inny, przez co tworzymy zgraną całość. Każde spotkanie jest inne, nie ma nudy!!!! Jest wesoło, ale jeśli trzeba jest także poważnie – jak to bywa w teatrze. Brak doświadczenia w tej dziedzinie w niczym nie przeszkadza, nikt nie jest oceniany, dzięki czemu dobrze się bawimy podczas spotkań. Zabawa – tak można określić to co się dzieje na spotkaniach. Co tydzień „bawimy się” w coś innego, gdyż nie mamy ustalonych tematów spotkań, przez co każde kolejne jest dla nas samych niespodzianką. Nowi studenci mile u nas widziani!

teatralna-1 teatralna-2 teatralna-3 teatralna-5 teatralna-6

 

RUCH CZYSTYCH SERC

Jesteśmy wspólnotą młodych osób (16-35 lat), która pragnie żyć w czystości serca i ciała. Wspólnie się tego uczymy poprzez rozwijanie wiary, kształcenie charakteru, poznawanie samego siebie i innych. Ważną częścią Ruchu Czystych Serc są spotkania formacyjne, które najczęściej dotyczą relacji damsko-męskich, przygotowania do małżeństwa czy budowania więzi z Bogiem. Wstępując do wspólnoty zobowiązujemy się do codziennego odmawiania Modlitwy Zawierzenia Ruchu Czystych Serc: https://rcs.org.pl/o-nas/modlitwa-zawierzenia/

Ta modlitwa najlepiej mówi o tym, jaki styl życia przyjmujemy.

Poza tym wspólnie adorujemy Najświętszy Sakrament, rozważamy Słowo Boże i integrujemy się. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 na Mszy Świętej. Po Eucharystii udajemy się do sali Niebo w domku duszpasterstwa akademickiego „Studnia”.

Serdecznie Cię zapraszamy!

Gdybyś chciał/a dowiedzieć się więcej o naszej wspólnocie:
Fanpage RCS Toruń: https://m.facebook.com/RCS-Toru%C5%84-212935696212249/
Mail RCS Toruń: [email protected]
Więcej o Ruchu Czystych Serc: https://rcs.org.pl/

RCS-1 RCS-2 RCS-3 RCS-4 RCS-5(1) RCS-6 RCS-7 RCS-8

 

Plan spotkań w Duszpasterstwie Akademickim „STUDNIA” w roku akademickim 2021/22:

DA STUDNIA tydzień 2021-22

Duszpasterstwo Akademickie „STUDNIA” to miejsce duchowego rozwoju, gdzie znajdziesz przestrzeń do nauki modlitwy, rozumienia wiary, szczerej rozmowy oraz spotkania z drugim człowiekiem poszukującym Prawdy.

Zobacz co Cię czeka w nowym roku akademickim 2021/22:

2 - Gora Pokoju - jpg 4 - Kasia Kostanska-Maziarz warsztaty DA 1 - Grupa-biblijna-w-DA-STUDNIA-1 3 - Podaj Dalej - zdj jg - male Plakat Gr. Medytacji 4-1 - jpg 1 - wolontariat-jpg - male 2 - plakat teatr studnia light - jpg male 3 - Plakat Seanse DA poprawione-1 jpg male plakat RCS Torun - jpg male(1)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Odpowiedzialni

Duszpasterze

Kontakt DA STUDNIA

DA STUDNIA na FB

fb