XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2017

SŁOWO BISKUPA TORUŃSKIEGO PRZED OBCHODAMI 50 ROCZNICY KORONACJI WIZERUNKU MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W TORUNIU
Umiłowani Diecezjanie,
Rok bieżący został opromieniony wieloma obchodami jubileuszowymi. W tym roku przypada 100. lecie objawień Matki Bożej w Fatimie i 140 rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Również nasza diecezja, ustanowiona przed 25 laty, ma szczególny powód uczczenia swej Patronki w ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, słynącej łaskami, przyozdobionej papieskimi koronami przez Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego, w pamiętnym dniu 1 października 1967 roku.
Zapraszam serdecznie kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich na uroczystość z okazji jubileuszu koronacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której zostaliśmy zawierzeni jako nowa diecezja przez św. Jana Pawła II. Uroczysta liturgia dziękczynna pod przewodnictwem arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, odbędzie się w toruńskim sanktuarium diecezjalnym na Bielanach w dniu 30 września (sobota), o godz. 17.00.
Całą rodzinę diecezjalną zawierzam opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Wasz biskup Andrzej

Dzisiaj odbywa się w naszej diecezji zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła zostaną przeznaczone na ten cel. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała obchodzimy w piątek.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę kredytu związanego z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psychologiczne, w czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne oraz we wtorki i w środy w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Ta ostatnia propozycja jest okazją do bezpośredniego porozmawiania z kapłanem na różne ważne tematy. Zapisy na te wszystkie indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.