XX Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2017

Apel Biskupa Toruńskiego o pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice
Drodzy Diecezjanie, Zwracam się do Was z gorącym apelem o pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice, które niedawno nawiedziły nasz kraj. Są ofiary w ludziach, a także duże straty materialne. W tej trudnej sytuacji dla wielu osób i rodzin potrzebna jest zwłaszcza solidarność społeczna w duchu zasady chrześcijańskiej „jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe”(Gal 6,2).
Proszę zatem Drogich Diecezjan o składanie ofiar do puszek przy świątyniach naszej diecezji w niedzielę, 27 sierpnia br. Zebrane kwoty, dar serc, zostaną przekazane bezzwłocznie potrzebującym za pośrednictwem Caritas Diecezji Toruńskiej, we współpracy z Caritas Diecezji Pelplińskiej. Materialnej pomocy niech towarzyszy wsparcie duchowe, wyrażone modlitwą.
Z pasterskim oddaniem. Wasz biskup Andrzej.

Kwesta przeprowadzona w ubiegłą niedzielę na rzecz Wspólnoty „Chleb Życia”, która prowadzi domy dla osób bezdomnych, starszych i chorych przyniosła kwotę 11220 zł. Bóg zapłać za to wsparcie!

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 1030. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

W ramach Festiwalu „Bella Skyway”, który odbędzie się w tym tygodniu w Toruniu, również w naszym kościele zostanie zaprezentowana jedna z instalacji. Muzyce granej na żywo towarzyszyć będą wizualizacje wy-świetlane na prospekcie organów oraz sklepieniu świątyni. Ta instalacja wykorzystuje wymiar sakralny kościoła i wpisuje się w charakter, piękno tego szczególnego miejsca. Zapraszamy do odwiedzania także naszego kościoła!

W piątek wyjedzie z Torunia o. Krzysztof Dorosz sj, który przez 17 lat pracował przy naszym kościele. Dziękując Ojcu Krzysztofowi za ofiarną posługę w kościele i duszpasterstwie akademickim polecajmy go Bożej Opatrzności oraz wspierajmy naszą modlitwą.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 730 – 1200 i 1600 – 1930, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w naszym Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!