ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 23 MAJA 2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23 MAJA 2021

Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli odpust w naszym kościele i zarazem inaugurujemy Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym trwa od 20 maja te-go roku do 31 lipca 2022 roku. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem O. Prowincjała Tomasza Ortmanna SJ zostanie odprawiona o godz. 12.00.

Kościół Akademicki jest na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza osoby w wieku 18 – 35 lat do udziału w międzynarodowym spotkaniu młodzieży Magis 2021 organizowanym w tym roku na Węgrzech i Słowacji w dniach 7 – 15 sierpnia. Zapraszamy także studentów na wyjazd w Tatry w dniach 6-14 września – okolice Zakopanego. Cena za nocleg wraz z wyżywieniem to 360 zł. Informacje i zapisy u duszpasterzy akademickich.

Zachęcamy do korzystania z kanału YouTube: Kościół Akademicki – Jezuici Toruń, gdzie ostatnio pojawiły się i będą się pojawiać różne filmiki związane z duchowością ignacjańską. Link do tego kanału znajduje się także na naszej stronie internetowej.
Ogłoszenie kogoś ze studentów o kolejnym numerze „Podaj Dalej”.

Informacja o zbiórce na Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka.