XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 września 2019

 Komunikat naszego ks. biskupa:

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia,

w dniach 21-22 września br. na Jasnej Górze odbędzie się 35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Rodzina – sanktuarium życia”, w której będę uczestniczyć wraz z przedstawicielami rodzin z całej Polski, również z naszej diecezji.

Troska o małżeństwo i rodzinę należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła. Rodzina jest bowiem naturalnym miejscem uświęcenia, międzypokoleniowego przekazu wiary oraz najskuteczniejszą szkołą miłości. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie nas wszystkich w troskę o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, o trwałość małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety oraz o świętość rodziny, która jest kolebką życia i miłości.

Bardzo proszę wszystkich wiernych, by w sobotę 21 września br., w łączności z uczestnikami pielgrzymki na Jasną Górę, trwali wraz z duszpasterzami w swoich parafiach na modlitwie w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój w naszej ojczyźnie, o to, by nie dochodziło do aktów przemocy, zgorszenia i bluźnierstw. Módlmy się o szacunek dla życia. Prośmy Boga, by chronił nas i nasze rodziny przed złem i grzechem, przed nienawiścią i brakiem przebaczenia.

Wasz biskup Wiesław

Nowennę przed uroczystością św. Stanisława Kostki, jezuity, patrona Polski, młodzieży i naszego kościoła odmawiamy do wtorku włącznie podczas Mszy o godz. 19.00. A sama uroczystość św. Stanisława Kostki przypada w środę. Tego dnia kazania w naszym kościele będzie głosił o. Michał Kłosiński sj i także można będzie oddać cześć relikwiom naszego świętego patrona.

Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty obchodzimy w sobotę.

Idąc za prośbą księdza biskupa zapraszamy w sobotę o godz. 18.30 na nabożeństwo w intencji małżeństw i rodzin oraz o pokój w naszej ojczyźnie. Natomiast Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza także tego dnia na półgodzinną medytację ignacjańską, która rozpocznie się o godz. 19.45 również w kościele.