XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 WRZEŚNIA 2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 WRZEŚNIA 2023

W dalszym ciągu zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce plastikowych nakrętek na nowy wózek inwalidzki dla Oli, która choruje na wodogłowie pokrwotoczne czterokomorowe, porażenie czterokończynowe wiotkie i inne dolegliwości. Nakrętki można składać do specjalnych pojemników. Jeden znajduje się w kruchcie kościoła, drugi przy Domku DA. Jednocześnie dziękujemy za tak hojną i dynamiczną reakcję na nasze ogłoszenie.

Rozpoczęliśmy zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Chodzi o plecaki, piórniki, kredki, zeszyty, farby i inne. Rzeczy powinny być nowe albo w bardzo dobrym stanie. Organizatorzy zapewniają, że są w kontakcie z konkretnymi szkołami i wychowawcami, i że z pomocy skorzystają tylko te dzieci, dla których oficjalne wsparcie finansowe jest niewystarczające. Bardzo dziękujemy za rzeczy, które napłynęły do nas w ostatnim czasie.

Również dzisiaj Chór Corona Borealis zaprasza na mini koncert, który odbędzie się  w naszym kościele Akademickim, zaraz po mszy świętej o 15:30 Planowany czas rozpoczęcia występu: 16:30. Program potrwa około 25 minut. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zebrane podczas koncertu dobrowolne datki dofinansują udział chóru we wrześniowym festiwalu w Lloret de Mar i Barcelonie (Hiszpania)

W następną niedzielę 10 września o godz. 10.00 kolejna Msza Św., w intencji osób modlących się o współmałżonka dla siebie, a zaraz  po Mszy świętej spotkanie otwarte  w Domku Akademickim.