XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 SIERPNIA 2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 SIERPNIA 2021

W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Zmiana przełożonego toruńskich jezuitów dokona się w niedzielę, 5 września podczas Mszy o godz. 12.00, której będzie przewodniczył O. Prowincjał Tomasz Ortmann SJ. Tego dnia O. Lesław Ptak SJ obejmie obowiązki rektora Kościoła Akademickiego i superiora wspólno-ty toruńskich jezuitów. Polecamy o. Lesława pamięci modlitewnej wszystkich.

Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

Kościół Akademicki jest podczas trwającego obecnie Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można każdego dnia uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30,
a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich tury-stów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!