XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 lipca 2015

ODEZWA KS. BISKUPA W SPRAWIE POMOCY POSZKODOWANYM PODCZAS WICHURY

Drodzy Diecezjanie,
Silna wichura, która w ubiegłą niedzielę przeszła nad Polską, wyrządziła duże szkody materialne także w okolicy Torunia, na terenie Gminy Obrowo. Zniszczeniu uległo kilkadziesiąt domów mieszkalnych i budynków gospodarczych. Potrzebna jest pilna pomoc dla osób poszkodowanych, zwłaszcza dla tych, którzy utracili dorobek swego życia i obecnie muszą podjąć odbudowę lub konieczny remont budynków, by przed zimą zapewnić dach nad głową swoim rodzinom.
Caritas diecezji włocławskiej i diecezji toruńskiej organizuje taką pomoc w duchu chrześcijańskiej zasady: „jeden drugiego brzemiona noście” (Gal 6,2). W tym celu, w najbliższą niedzielę (26 lipca), odbędzie się zbiórka pieniężna do puszek przy kościołach we wszystkich parafiach naszej diecezji. I tym razem, jak wielekroć było w przeszłości, bądźmy solidarni z bliźnimi w potrzebie.
Wasz biskup Andrzej
Toruń, dnia 22 lipca 2015 roku

W naszym kościele ofiary na ten cel można składać do skarbony pod chórem przy głównym wyjściu.

KOMUNIKAT PREZYDIUM KEP PO OGŁOSZENIU WYNIKÓW GŁOSOWANIA W SENACIE WS. USTAWY DOTYCZĄCEJ PROCEDURY „IN VITRO”

Wyniki głosowania w Senacie w sprawie ustawy dotyczącej procedury „in vitro” – pod pozorem leczenia niepłodności – legalizują m.in. niszczenie ludzkich embrionów. Wyrażamy temu zdecydowany sprzeciw. Cel nigdy nie uświęca środków; tak jest i tym razem.To wiedza medyczna a nie światopogląd religijny każe chronić każde życie ludzkie od chwili poczęcia.Osoby wierzące w Chrystusa nie mogą – pod żadnym pozorem – popierać godzącej w życie ludzkie ustawy o „in vitro”, jeżeli chcą pozostać w pełnej wspólnocie wiary. Zwracamy na to raz jeszcze uwagę, aby nikt nie zasłaniał się niewiedzą czy niezrozumieniem co do konsekwencji podejmowanych decyzji, które zaprzeczają godności i wartości życia ludzkiego.

Warszawa, dnia 10 lipca 2015 roku
/-/ Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Pełny tekst komunikatu Konferencji Episkopatu Polski został wywieszony w gablocie

W piątek 31 VII przypada Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów. Tego dnia zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 19.00, podczas której będziemy się modlić w intencji jezuitów w Polsce i na świecie. Tego dnia święcimy także wodę św. Ignacego.

Za tydzień, I-sza niedziela miesiąca. Ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z remontem naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!

Od 4. do 12. VIII już po raz 37. wyruszy Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Rozpocznie się we wtorek 4 VIII Mszą św. o godz. 6.00 w toruńskiej katedrze. Tak jak w minionych latach po Toruniu wędrować będzie tzw. Minipielgrzymka przeznaczona dla tych, którzy nie mogą się udać na Jasną Górę. Organizatorzy zapraszają do udziału, wszyscy pamiętajmy w modlitwie o naszych pielgrzymach.

Witamy serdecznie w naszym Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku.