XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 LIPCA 2012

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 LIPCA 2012

Rekolekcje Jubileuszowe – Ignacy Loyola Święty na nasze czasy, w dniach 28 – 30 lipca br. poprowadzi o. Michał Kłosiński, duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00. 15.30, 19.00.

We czwartek 22 lipca br. Święto św. Marii Magdaleny.

W piątek 23 lipca br. Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

Przyszła niedziela 25 lipca br. w Kościele w Polsce jest dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie: Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez żywioł ulewnych deszczów i powodzi.

Za Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego kościoła i domu zakonnego modlimy się podczas Eucharystii odprawianej w środę o godz. 19.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Kościół Akademicki jest na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Szczegółowe informacje na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła i dostępnych w zakrystii.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!