XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lipca 2016

Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie gościmy w Toruniu ok. 90 młodych ludzi pochodzących z różnych krajów, którzy uczestniczą w jezuickim programie MAGIS 2016 przygotowującym do przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Tutaj w Toruniu będą oni przeżywali tzw. eksperymenty ignacjańskie czyli różne aktywności, które mają nauczyć ich pracować w zespole, budować wspólnotę, a także gromadzić doświadczenia i poddawać je refleksji. Wszystko po to, by lepiej poznać samego siebie, a dzięki temu zbliżyć się do Chrystusa i innych ludzi. Ta toruńska grupa MAGIS 2016 włączy się również w program Światowych Dni Młodzieży w diecezji toruńskiej.

W tym tygodniu rozpoczynają się także obchody Światowych Dni Młodzieży w diecezji toruńskiej. Piątek i sobota będą dniami pobytu tych młodych ludzi w Toruniu. W te dni zapraszamy szczególnie na spotkania modlitewne w kościołach Wniebowzięcia NMP, św. Jakuba i w naszym Świętego Ducha, które rozpoczną się w piątek o godz. 11.00 i w sobotę o godz. 10.00. Natomiast uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego zostanie odprawiona w piątek o godz. 15.00 w toruńskiej Katedrze. Więcej szczegółów o programie tych dni można znaleźć na plakatach.

Nowennę przed Uroczystością św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów, która przypada 31 lipca, rozpoczniemy we piątek, 22 lipca i będziemy ją odmawiali na zakończenie Mszy św. o godz. 19.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w naszym Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!

Ogłoszenie o zbiórce na rzecz Wspólnoty Chleby Życia – Ks. Jacek Krzemień