WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 MAJA 2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16 MAJA 2021

Eucharystia w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie dzisiaj o godz. 10. Później spotykanie przy Domku DA.

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.30.

Trwa peregrynacja obrazu Świętej Rodziny w naszej diecezji i w środę ok. 15.00 ten obraz nawiedzi nasz kościół. Eucharystię o godz. 15.30 ofiarujemy w intencji rodzin uczęszczających do Kościoła Akademickiego. Później będzie czas modlitwy w intencji rodzin aż do godz. 18.15. Zapraszamy i zachęcamy do narysowania swoich rodzin lub wypisania imion i tak przygotowane symbole naszych rodzin złożymy w geście zawierzenia Świętej Rodzinie.

Tegoroczne „Jezualia” organizowanych przez duszpasterstwa akademickie Torunia odbywają się pod hasłem „Uwierz w Ducha”. Z tej okazji w naszym kościele odbędą się czuwania modlitewne w piątek i sobotę w godz. 20-24. Więcej informacji na plakatach i w internecie. Zapraszamy nie tylko studentów.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego czyli odpust w Kościele Akademickim przypada w przyszłą niedzielę. W tym dniu inaugurujemy także Jubileuszowy Rok Ignacjański, który w Towarzystwie Jezusowym będzie trwał od 20 maja tego roku do 31 lipca 2022 roku. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem O. Prowincjała Tomasza Ortmanna SJ zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zapraszamy do świętowania.

Kościół Akademicki jest na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza osoby w wieku 18 – 35 lat do udziału w międzynarodowym spotkaniu młodzieży Magis 2021 organizowanym w tym roku na Węgrzech i Słowacji w dniach 7 – 15 sierpnia. Jeśli zatęskniłeś za relacjami, dobrą zabawą, głęboką duchowością i spotkaniami z wyjątkowymi osobami to zaproszenie jest adresowane do Ciebie. Szczegółowych informacji z radością udzieli o. Wojtek.

Materiały edukacyjne dla rodziców dostępne w kruchcie kościoła.