VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 12 MAJA 2024

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12 MAJA 2024

Przez cały maj o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej.

W czwartek, po wieczornej Mszy świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlimy się nią po każdym nabożeństwie do 18 maja włącznie.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Mszy świętej Wigilii Zesłania Ducha Świętego  z dłuższą liturgią Słowa Bożego w najbliższą sobotę 18 maja o godz. 19.00. Msza ta stanowi uroczyste zakończenie okresu wielkanocnego, podobne do Wigilii Paschalnej, rozpoczynającej ten okres w Wielką Sobotę. W ten sposób liturgia pozwala nam w Zesłaniu Ducha Świętego ujrzeć i powrócić do radości    z owoców Zmartwychwstania.

Natomiast w niedzielę 19 maja w tym kościele będziemy obchodzić Uroczystości Odpustowe z okazji Zesłania Ducha Świętego. Na wszystkich Mszach świętych okolicznościowe słowo wygłosi o. Grzegorz Ginter SJ. W związku z Uroczystością będzie obowiązywał zakaz wjazdu samochodami na teren przykościelny w godzinach od 10.00-15.00.

Na Nabożeństwo Dziękczynne za dar Ducha Świętego zapraszamy w niedzielę   po ostatniej mszy świętej.

Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu zaprasza na wykład dr Ewy Gawrońskiej: „Wspomnienie o Krystynie Porębskiej (1919-2006) i toruńskiej rodzinie Fryderyka Chopina”. Wydarzenie będzie miało miejsce w środę 15 maja 2024 r. o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22. Wstęp wolny.

Jezuicki Dom Rekolekcyjny w Warszawie-Falenicy zaprasza na „Rekolekcje dla Seniorów” ( wiek powyżej 60 roku życia, ale też nieco młodsi)w dniach od 20 do 23 maja. W czasie rekolekcji: wspólna modlitwa, Msza Święta, rozmowy niedokończone, konferencje, możliwość spowiedzi i czas na spacer. Dane kontaktowe na plakacie w kruchcie i na stronie kościoła.