VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 LUTEGO 2024

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LUTEGO 2024

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Porządek nabożeństw i spowiedzi niedzielny. Podczas każdego nabożeństwa posypanie głów popiołem. Obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta 18.- 60 . roku życia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14. roku życia). Nie będzie nabożeństwa do św. Józefa.

W odpowiedzi na APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE, w Środę Popielcową będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszki pod chórem za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom w wyniku wojny w Ukrainie. (Pełna treść Apelu dostępna w gablocie w kruchcie i na naszej stronie internetowej).

W czwartek po wieczornej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

W najbliższy piątek zapraszamy na pierwszą Drogę Krzyżową. Będzie ona miała charakter pokutny, za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich. Poprowadzą ją ojcowie jezuici.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.00.

Ofiary na tacę na fundusz remontowo-inwestycyjny z pierwszej niedzieli miesiąca przyniosły kwotę: 5780,00 złotych. Bóg zapłać za każde wsparcie na rzecz dobrego funkcjonowania kościoła akademickiego.

Przez cały Wielki Post, do skarbonki pod chórem z napisem „OFIARY NA WOLONTARIAT JEZUICKI”, będzie można przekazywać JAŁMUŻNĘ  WIELKOPOSTNĄ na cele Wolontariatu Jezuickiego. Z góry dziękujemy za ofiarność.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Toruniu wraz z jezuitami pracującymi w naszym kościele, organizuje w Wielkim Poście Rekolekcje w Życiu Codziennym, pt. „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam.” Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej naszego kościoła: www.torun.jezuici.pl. Rekolekcje rozpoczynają się 20 lutego. Informacje o rekolekcjach znajdziemy również w kruchcie kościoła w specjalnym koszyku z napisem „INFORMACJE O REKOLEKCJACH W ŻYCIU CODZIENNYM”

W sobotę 17 lutego br. Mszą św. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu rozpocznie się peregrynacja Relikwii  bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Toruńskiej. Na tę Mszę św. Biskup Toruński Wiesław zapraszam kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich z terenu diecezji, a szczególnie małżeństwa związanych ze wspólnotami odnowy życia rodzinnego. (Pełna treść Listu Biskupa Toruńskiego w gablocie w kruchcie i na naszej stronie internetowej).

Plan nawiedzenia w Toruniu:
17.02 (sobota)
– 18.00 – Katedra Św. Janów – powitanie Relikwii i Msza święta na rozpoczęcie peregrynacji Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Diecezji Toruńskiej
– 20.00 – Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego – Czuwanie modlitewne
18.02 (niedziela)
– Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego – godz. 7.00 i 8.30 – Msze św. z uczczeniem Relikwii
– Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła – godz. 11.00 i 13.00 – Msze św. z uczczeniem Relikwii
– Parafia pw. Miłosierdzia Bożego – godz. 15.00 – Msza św. i pożegnanie Relikwii.