NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 30 MAJA 2021

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 30 MAJA 2021

Zbiórka do puszek przeprowadzona w ubiegłą niedzielę i przeznaczona Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka przyniosła kwotę 8295 zł. Bóg zapłać za hojne wsparcie!

Nabożeństwa majowe odprawiamy do poniedziałku włącznie o godz. 18.30. A od wtorku o tej samej godzinie będą się odbywały nabożeństwa czerwcowe.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypada w czwartek, 3 czerwca. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny i tylko Msza o godz. 10.00 rozpocznie się ze względu na procesję ok. godz. 10.30.
W sytuacji obecnych ograniczeń Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, po Mszy św. w Katedrze Św. Janów o godz. 9.00, przejdzie w procesji z Najświętszym Sakramentem i w skromnej asyście do kościołów Starego Miasta.
Do naszego kościoła Ks. Biskup dotrze ok. godz. 10.20 i będzie miała miejsce druga stacja z odczytaniem Ewangelii, śpiewem suplikacji, a następnie rozpoczniemy Eucharystię ok. godz. 10.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca i nabożeństwa odprawimy po Mszy o godz. 9.00. W piątek o godz. 19.00 będziemy sprawować Eucharystię w sprawach polecanych Bogu w Kaplicy Adoracji i pozostawionych w skrzynce na intencje.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańską, która rozpocznie się w piątek o 19.45 w kościele.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza osoby w wieku 18 – 35 lat do udziału w międzynarodowym spotkaniu młodzieży Magis 2021 organizowanym w tym roku na Węgrzech i Słowacji w dniach 7 – 15 sierpnia. Zapraszamy także studentów na wyjazd w Tatry w dniach 6-14 września – okolice Zakopanego. Cena za nocleg wraz z wyżywieniem to 360 zł. Informacje i zapisy u duszpasterzy akademickich.

W poniedziałek, 24 maja zmarła w Kwidzynie Siostra Wincentyna, która przez wiele lat pracowała w naszym kościele. Pogrzeb odbył się w sobotę, także w Kwidzynie. Natomiast we wtorek i środę podczas Mszy o godz. 19.00 będziemy powierzać śp. S. Wincentynę Bogu i dziękować za dobro, jakie pozostawiła po sobie na ziemi.