NIEDZIELA - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 GRUDNIA 2023

NIEDZIELA – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 31 GRUDNIA 2023

W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek nabożeństw będzie niedzielny. Tradycyjnie już, w tym dniu, po Mszy św. o godz. 15.30 Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w kościele.

Od środy wracamy do nabożeństw o godz. 18.00:
W poniedziałek do Ducha Świętego.
W środę do św. Józefa.
W piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota Miesiąca.Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

W piątek Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na kolejną medytację ignacjańską, która rozpocznie się w kościele, po wieczornej Mszy świętej ok. godz. 19.45.

W sobotę, z racji niedzielnego porządku, Nabożeństwo Pierwszosobotnie wyjątkowo o godz. 18.00.

Informujemy, że Wolontariat jezuicki organizuje zbiórkę tzw. „prezentów nietrafionych”, czyli takich rzeczy, które dostaliśmy na Święta, a nie przydadzą nam się do niczego. Zostawiać je można w zakrystii w okolicy nabożeństw.

W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 jak również po niej, będzie możliwość wysłuchania Chóru CONSTELLATIO Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernikw Toruniu. Chór działa od 2021 r. a dyryguje nim Małgorzata Jankowska. Repertuar chóru to utwory rozrywkowe, kolędy oraz muzyka sakralna. Chór prezentował się dotychczas w toruńskim Dworze Artusa, w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik” w Toruniu w licznych kościołach Torunia oraz Pragi czeskiej. Chór brał udział w kilku konkursach:

w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek (Chełmno 2023r.) oraz w Wojewódzkich Konkursach Chórów i Orkiestr o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Bydgoszcz 2022r. i Cekcyn 2023r.).

Na koniec Życzmy sobie i całemu światu wszystkiego, co najlepsze, ale przede wszystkim życzmy sobie, abyśmy, przy pomocy Tej, która tak odważnie i pięknie przyjęła w naszym imieniu Jezusa do naszej codzienności i to, czego On chciał i chce dokonać, abyśmy z Jej pomocą przyjęli Jego dzieło, przyjęli naszą nową tożsamość, uwierzyli w to, kim nas uczynił i kim jesteśmy i w nadchodzącym Roku jak najwięcej z tej prawdy zrealizowali.