IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę kredytu związanego z renowacją naszego kościoła wyniosły 7434 zł. Składamy także serdeczne „Bóg zapłać” za przekazane 26604 zł na nowe konfesjonały w naszym kościele. Mszę św. w intencji tych wszystkich naszych dobroczyńców odprawiamy w każdą środę o godz. 19.00.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby na spotkanie integracyjne do Domku DA.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. A w każdy piątek, również o godz. 18.00, odbywa się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Całodniowa sesja bibliodramy odbędzie się w sobotę, 17 marca i poprowadzi ją ks. dr Tomasz Knop z Częstochowy. Bibliodrama to forma aktywnej lektury tekstów biblijnych w grupie. Zgłoszenia na tą sesję przyjmuje o. Grzegorz Dobroczyński SJ, a więcej informacji na plakatach i w internecie. Liczba uczestników jest ograniczona.

Społeczność Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Toruniu zaprasza do obejrzenia w naszym kościele wystawy pt.: „Na tropie świętych”. Grafiki zostały wykonane techniką linorytu przez uczniów najstarszych klas. Uczniowie zapraszają również w przyszłą niedzielę na kiermasz wielkanocny swoich prac po Mszach świętych o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Dochód z tego kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup profesjonalnych materiałów plastycznych do dalszego rozwijania talentów osób z niepełnosprawnością.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Akademickie Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane: „O przebaczeniu”. Poprowadzi je ks. Tomasz Knop – wykładowca, rekolekcjonista i psychoterapeuta. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00.

Chór kameralny „Studnia Jakubowa” działający przy naszym kościele zaprasza na krótki koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza w przyszłą niedzielę o godz. 20.45 na spotkanie autorskie z s. Anną Mika – poetką, która podzieli się swoim doświadczeniem na temat poezji, duchowości, tworzenia i posługi.