III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 STYCZNIA 2020

 

Papież Franciszek postanowił, aby ta III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Papież zaprasza, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. A także podkreśla, że dla zrozumienia Pisma Świętego konieczne jest odczytywanie go w perspektywie wydarzenia Chrystusa, a jednocześnie wydarzenia z Misji Jezusa i Jego Kościoła należy odczytywać w świetle Pisma Świętego.

 Kwesta wspierająca „Projekt Zambia 2020” przeprowadzona w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 9134 zł. Wolontariusze misyjni wraz z o. Grzegorzem Dobroczyńskim dziękują za tak hojne wsparcie tej inicjatywy!

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 10.30. A po Eucharystii grupa „Powołani do małżeństwa” zaprasza na spotkanie do Domku DA.

Msza św. w intencji mężczyzn organizowana przez wspólnotę dorosłych mężczyzn „Lew Judy” zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00. A po Eucharystii zapraszamy na konferencję „O pieniądzach z Bogiem”.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo tego dnia zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Łasinie.