III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 STYCZNIA 2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 STYCZNIA 2023

W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00: W poniedziałek do Ducha Świętego, w środę do św. Józefa, w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

W dalszym ciągu trwa zbiórka tzw. „prezentów nietrafionych”, czyli naszym zdaniem nieudanych, chybionych i nieprzydatnych. Celem zbiórki jest Toruński Kiermasz Różności, którego cele są charytatywne. Inicjatorką jest radna Bydgoskiego Pani Małgorzata Kałdowska. Pierwszy kiermasz planowany jest w marcu. Zbieramy także metalowe puszki po konserwach, które posłużą do produkcji świec dla żołnierzy ukraińskich, oraz zapałki i zapalniczki. Nietrafione prezenty, puszki i zapałki można przynosić do zakrystii w okolicach nabożeństw.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na kolejny wykład z cyklu”Mężczyzną i kobietą stworzył ich”. W najbliższą środę 25 stycznia2023 r. Zoila Gaulin-Dembek opowie o Abrahamie i Sarze. Początek ogodzinie 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22. Zachęcamy do udziału.

Od roku w kruchcie kościoła znajduje się specjalny pojemnik zawierający cytaty z Pisma Świętego. Ponieważ dzisiejsza niedziela jest Dniem Słowa Bożego, proponujemy, aby każdy, wychodząc z kościoła, „poczęstował” się Słowem Bożym i spędził z Nim dzisiaj 10 minut na osobności, traktując Je jako wyjątkowe Słowo Boga na dzisiaj.