III NIEDZIELA ADWENTU- 15 GRUDNIA 2019

 

Kwesta przeprowadzona w ubiegłą niedzielę i przeznaczona na kościół w Tulczynie – Ukraina przyniosła kwotę 11772 zł. Bóg zapłać za to wsparcie!

Rozpoczynamy dzisiaj na wszystkich Mszach św. Rekolekcje Adwentowe zatytułowane „Prorok jak ogień. Lekcje Eljasza.”, które prowadzi Paweł Koniarek – dominikanin i duszpasterz akademicki. Od poniedziałku do środy zapraszamy na Eucharystie o godz. 9.00, 15.30 i 19.00 i po Mszy św. będzie także nauka rekolekcyjna.

W dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty. Studentów zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki i w te dni po Roratach odbywa się także wspólne śniadanie.

Spowiedź w naszym kościele odbywa się dzisiaj i w następną niedzielę podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do soboty spowiadamy bez przerwy w godz. 7.00 – 20.00.

Msza Święta w intencji mężczyzn animowana przez męską wspólnotę „Lew Judy” zostanie odprawiona w sobotę o godz. 19.00 w kościele.

Kolejna „Noc u Ducha” czyli czas refleksji i modlitwy połączony z „Nocą Konfesjonałów” odbędzie się w sobotę w godz. 20.00 -24.00. W programie: muzyka organowa, słuchanie Słowa Bożego, czas refleksji i modlitwy oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Organizujemy Wigilię dla osób samotnych, która odbędzie się we wtorek, 24 grudnia o godz. 15.30 w Domku DA przy naszym kościele. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii kościoła lub pod podanym na plakacie numerem telefonu. Prosimy również o wsparcie osób, które przez przygotowanie czegoś lub pomoc w trakcie wieczerzy chciałyby wesprzeć to wydarzenie. A dzisiaj w przedsionku kościoła odbywa się także kiermasz, z którego dochód będzie przeznaczony na tą Wigilię.

W księgarni przy naszym kościele są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki można również otrzymać w zakrystii.