II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 STYCZNIA 2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 STYCZNIA 2023

W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18.00:
– w poniedziałek do Ducha Świętego,
– w środę do św. Józefa,
– w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa
– w sobotę do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

W dalszym ciągu trwa zbiórka tzw. „prezentów nietrafionych”, czyli naszym zdaniem nieudanych, chybionych i nieprzydatnych. Celem zbiórki jest Toruński Kiermasz Różności, którego cele są charytatywne. Inicjatorką jest radna Bydgoskiego Pani Małgorzata Kałdowska. Pierwszy kiermasz planowany jest w marcu.

Jednocześnie rozpoczeliśmy zbiórkę metalowych puszek po konserwach,które posłużą do produkcji świec dla żołnierzy ukraińskich, jak również zapałek i zapalniczek. Nietrafione prezenty, puszki i zapałki można przynosić do zakrystii w okolicach nabożeństw.

Kolęda czyli Wizyta Duszpasterska w Domach Studenckich „Centrum” odbędzie się w dniach 16-20 stycznia (poniedziałek-piątek). Początek każdego dnia od godz. 20.00 według następującego porządku:
– poniedziałek (16 I)– akademik nr 1 i 5
– wtorek (17 I)– akademik nr 2 i 3
– środa (18 I)– akademik nr 5 i 6
– czwartek (19 I)– akademik nr 1 i 6
– piątek (20 I)– akademik nr 2 i 3

Zapisywać można się na portierni.

Klub inteligencji Katolickiej i Referent ds. Dialogu Religijnego Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej zapraszają na Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne, które sprawowane będzie w środę 18 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w kaplicy Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22. Po części liturgicznej wykład prof. Michała Białkowskiego „Ekumenizm na Soborze Watykańskim II”.