II NIEDZIELA ADWENTU - 5 GRUDNIA 2021

II NIEDZIELA ADWENTU – 5 GRUDNIA 2021

Dzisiaj rozpoczynają się REKOLEKCJE ADWENTOWE. Prowadzi je o. Robert Bujak SJ. Tytuł rekolekcji : „Jak ocalić Boże Narodzenie? O nadziei na prawdziwe spotkanie.”

W ramach akcji „Szlachetna Paczka”, dar naszych serc zaniesiemy dwóm rodzinom wielodzietnym. Najważniejsze potrzeby to: pralka, kurtki zimowe dla dzieci, żywność trwała, środki czystości, drukarka, odzież, obuwie, materiały szkolne, kołdra. Wszystkie potrzeby są opisane na plakatach w kruchcie kościoła. Dary można zanosić do domku duszpasterstwa w godz. 18.00-21.00 lub poprzez kontakt telefoniczny z wolontariuszem. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Po wszystkich Mszach św. Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu wraz z wolontariuszami Projektu Zambia Toruń prowadzą kwestę i kiermasz misyjny. Dochód przeznaczony zostanie na misje prowadzone przez jezuitów w Zambii. Zachęcamy do ofiarności i udziału w tym wydarzeniu.

W najbliższą środę, 8.12, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tą Uroczystością wiąże się objawienie, które miało miejsce we Włoszech. Otóż 8 grudnia 1947 pielęgniarka Pierina Gilli, w miejscowości Montichiari, u podnóża Alp, usłyszała od Maryi słowa znane już z Lourdes: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”, a potem Matka Boża kontynuowała: „Jestem Maryja Łaski, to znaczy pełna łaski, Matka mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa. […] Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe, obchodzono «godzinę łaski dla całego świata». Przez to nabożeństwo ześlę niezliczone łaski dla ciała i duszy. […] Będą liczne nawrócenia. […] Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”.
Zapraszamy na to nabożeństwo 8 grudnia o godz. 12.00.

W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 21.00

W Adwencie zapraszamy na Mszę świętą Roratnią o godz. 7.00. Oprócz tego, codziennie o godz. 18.00, zapraszamy na specjalne Nabożeństwo Adwentowe, podczas którego oddajemy cześć Niepokalanie Poczętej i razem z Nią przyzywamy Ducha Świętego.
Podczas nabożeństwa : część Różańca, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej i Litania do Ducha Świętego.

W sobotę 11 grudnia Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia. Rozpocznie się on Mszą św. w kościele o godz. 11:00. Po mszy będzie można wysłuchać konferencji „Duchowość Ignacjańska jako styl życia”, a następnie uczestniczyć w grupach dzielenia w domku DA. Więcej na plakacie w przedsionku kościoła.

W księgarni są dostępne świece CARITAS.