II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2023

II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2023

Przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, zapraszamy na Mszę Świętą Roratnią o godz. 7.00, jak również na Nabożeństwo Adwentowe o godz. 18.30, w czasie którego z Maryją, Królową Adwentu, będziemy przygotowywać nasze serca na przychodzenie Pana.

Wspólnota postakademicka „Góra Pokoju”  działająca przy Duszpasterstwie Akademickim STUDNIA zaprasza na trzeci „Wieczór u Ducha” czyli Mszę święta i modlitwę o uzdrowienie. Po raz kolejny  uwielbienie poprowadzi Jakub Bartkowiak, muzyk,  lider uwielbienia, ewangelizator. Uwielbienie będzie miało miejsce w poniedziałek 11 grudnia o godz. 19.00.

W najbliższą środę 13 grudnia o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego.

W czwartek, po wieczornej Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Wolontariat jezuicki prowadzi zbiórkę dla rodzin ubogich. Jedna z rodzin, która otrzyma od nas pomoc, to matka samotnie wychowująca 4 dziewczynki w wieku 6 lat, 8 lat, 13 i 2 lat. Rzeczy, które można przynosić do zakrystii, to zabawki dla dziewczynek, ubrania na zimę, jedzenie z długim terminem przydatności do spożycia, które przyda się na Święta, artykuły drogeryjne, pampersy rozmiar 4 lub 5 firmy Dada. Obecnie żyją bez lodówki, więc potrzebna jest również lodówka. Gdyby ktoś z Państwa chciał zorganizować zbiórkę w swoim miejscu pracy lub kupić lodówkę, prosimy zostawić kontakt w zakrystii. Zachęcamy do przynoszenia rzeczy do zakrystii.

Za tydzień w niedzielę 17.12. Po wszystkich Mszach świętych Wolontariat jezuicki przeprowadzi kiermasz kartek świątecznych wykonanych przez wolontariuszy, książek i innych ozdób świątecznych. Zebrane pieniądze będą przekazane na zakupy uzupełniające do paczek  świątecznych dla rodzin ubogich  i na Wigilię dla samotnych.

Na Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele zapraszamy od 17- 20 grudnia. Poprowadzi je jezuita o. Jarosław Kuffel.

Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu zaprasza na Mszę św. klubową w najbliższą środę 13 grudnia 2023 r. Eucharystia sprawowana będzie w Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22. Początek o godz. 17.00.

Dzisiaj po każdej Mszy św. Klub Inteligencji Katolickiej i Projekt Zambia Toruń kwestują na rzecz misji jezuickich w Zambii.  Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji. Więcej za chwilę w zapowiedzi wolontariusza.

Poświęcone Opłatki Wigilijne dostępne są w zakrystii . Natomiast w księgarni można nabywać wigilijne Świece Caritas.