Spowiedź w czasie epidemii

Spowiedź w czasie epidemii

W tych szczególnych okolicznościach zapraszamy, aby nie bać się skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, gdyż wszyscy potrzebujemy czerpać z nieskończonego źródła Bożego Miłosierdzia!

A zarazem zapewniamy możliwe środki bezpieczeństwa: po każdej spowiedzi konfesjonał jest dezynfekowany przy użyciu 70-procentowego spirytusu, między penitentem a kapłanem jest podwójna izolacja (przeźroczysta płyta pleksi i folia), korzystamy z wentylacji zainstalowanej w konfesjonałach. Po każdym dyżurze trwającym 1,5 godziny zmieniamy konfesjonał na inny, a ten używany jest dokładnie dezynfekowany. Możliwa jest także spowiedź poza konfesjonałem.

Program spowiedzi w naszym kościele wygląda następująco:

  • Niedziela Palmowa – podczas wszystkich Mszy św.
  • poniedziałek – środa (06-08.04): bez przerwy w godz. 7.30 – 20.00
  • Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielka Sobota (09-11.04): bez przerwy w godz. 7.30 – 17.00. W Wielki Piątek także możliwość spowiedzi w godz. 20.30 – 23.00.
  • Niedziela Zmartwychwstania (12.04) – podczas wszystkich Mszy św.
  • Poniedziałek Zmartwychwstania (13.04) – podczas wszystkich Mszy św.

Ponadto w Wielkim Tygodniu (6-11.04) w godz. 13.30-16.30 istnieje możliwość spowiedzi na zewnątrz czyli na świeżym powietrzu przy Domku DA.

A także dla ważnych racji można się umówić na spowiedź indywidualną w jakimś pomieszczeniu zamkniętym poza kościołem pisząc maila na adres: [email protected]