XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA -10 LISTOPADA 2019

  • Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego tematem wiodącym jest pomoc cierpiącym w Sudanie Południowym. O wsparcie modlitewne i materialne prosi Polaków bp Stephen Nyodho Ador Majwok, biskup diecezji Malakal w Sudanie Południowym. W kraju tym trwa katastrofa humanitarna i głoduje 7 mln. ludzi. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii dostępne są ulotki informacyjne wskazujące także możliwość pomocy.

  • Taca remontowo-inwestycyjna zebrana w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 6196 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie!

  • Święto Niepodległości obchodzimy w poniedziałek, 11 listopada. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.30 w Kościele Garnizonowym na Placu Św. Katarzyny. Tego dnia przypada także „Dzień modlitw w intencji Ojczyzny”. A w naszym kościele porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdy dzień powszedni.

  • Msza św. w intencjach studentów i całego DA „Studnia” będzie sprawowana w czwartek o godz. 19.00 przez wizytującego naszą wspólnotę O. Prowincjała Tomasza Ortmanna SJ. Zapraszamy studentów na tą Eucharystię, a zarazem prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dobrych owoców wizytacji wspólnoty toruńskich jezuitów.

  • Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańską, która rozpocznie się w sobotę o 19.45 w kościele.

  • Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzi nabór studentów do projektu wolontariatu „Zambia 2020”, którego zwieńczeniem będzie miesięczny wyjazd grupy 8 wolontariuszy do Zambii w sierpniu przyszłego roku. Ta grupa wspomoże budowę farmy w miejscowości Kasisi i będzie także pracowała wśród dzieci w domu dziecka. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i u o. Grzegorza Dobroczyńskiego sj.