XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 PAŹDZIERNIKA 2022

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 PAŹDZIERNIKA 2022

Księgarnia „U jezuitów” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 19.00 w domku DA. W miłej atmosferze będzie możliwość porozmawiania o najnowszej książce śp. ks. Jana Kaczkowskiego i innych jego publikacjach.

W najbliższy czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji całej społeczności Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, inaugurująca Nowy Rok Akademicki. Mszy świętej będzie przewodniczył J.E. Ks. bp Wiesław Śmigiel. Po wieczornej Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Do specjalnej puszki będą zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą zdolną ale ubogą młodzież.

W tym dniu rozpoczną się n waszym kościele Rekolekcje „Na Dobry Początek”. Poprowadzi je jezuita, były duszpasterz akademicki, o. Rafał Huzarski.

W każdym tygodniu o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwa: w środy do Ducha Świętego, w piątki do Najświętszego Serca Pana Jezusa i w soboty do Niepokalanego Serca Maryi. Jednocześnie informujemy, że od 7 listopada tego roku nabożeństwo do Ducha Świętego będzie odprawiane w poniedziałki.

W październiku, codziennie o 18.00, zapraszamy na wspólną Modlitwę Różańcową.

Kub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Mszę św. inaugurującą rok pracy formacyjnej. Eucharystia sprawowana będzie w kaplicy Centrum Dialogu Społecznego w Toruniu, ul. Łazienna 22 w środę 12 października 2022 r. o godz. 17.00. Tydzień później 19 października 2022 r. o godz. 17.00 w Centrum Dialogu odbędzie się prezentacja i promocja książek o Karolu Wojtyle z udziałem Autorów: ks. prof. Roberta Skrzypczaka i ks. dr. Pawła Kummera. Natomiast w czwartek 20 października 2022 r. o godz. 9.30 w gmachu Urzędu Marszałkowskiego, Plac Teatralny 2 obradować będzie konferencja naukowa: „Karol Wojtyła-Jan Paweł II – człowiek Soboru Watykańskiego II”. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.