XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 października 2015

Wystawę poświęconą Ojcu Św. Janowi Pawłowi II i zatytułowaną „Całkowicie w Bożych rękach” można oglądać w naszym kościele. Autorami prac plastycznych są dorosłe osoby z niepełnosprawnością, uczestnicy zajęć w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman.

Dzisiaj odbywa się w naszej diecezji zbiórka charytatywna na potrzeby Caritas. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła przeznaczone będą na ten cel.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

Poświęcenie i konsekrację ołtarza w toruńskiej katedrze dokona ks. Biskup Andrzej Suski w poniedziałek, podczas Eucharystii o godz. 18.00. Tego dnia przypada także 29 rocznica konsekracji Biskupa Andrzeja i naszej bazyliki katedralnej. Eucharystię poprzedzi koncert „Jan Paweł II – Tryptyk Rzymski”, który rozpocznie się o godz. 17.15.

Msza św. inaugurująca nowy Rok Akademicki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zostanie odprawiona w czwartek, o godz. 19.00. Tej Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Józef Szamocki. Wcześniej o godz. 18.15 studenci poprowadzą różaniec w intencji ludzi i spraw naszego uniwersytetu. Zapraszamy szczególnie pracowników akademickich, studentów i wszystkich absolwentów UMK.

Czuwanie modlitewne w duchu Taizé przygotowane przez wspólnotę „Słowo Życia” odbędzie się w piątek o godz. 20.00. Będziemy modlić się szczególnie o pokój w Europie i na Świecie oraz za studentów rozpoczynających rok akademicki. Zapraszamy do modlitwy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem.

XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” będziemy obchodzili w niedzielę, 11 października. Tego dnia odbędzie się także coroczna zbiórka na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Na początku roku akademickiego przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: wtorki w godz. 12-14 – Poradnictwo Psychologiczne; czwartki w godz. 17-19 – Poradnictwo Rodzinne; wtorki w godz. 17-19 – Pogotowie Duszpasterskie. Zapisy na te indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w naszej księgarence.