XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 października 2019

Zbiórka do puszek na stypendia dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przyniosła kwotę 1050 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie.

Dzisiaj rozpoczyna się w całym Kościele Światowy Tydzień Misyjny. Jest on obchodzony od 1926 roku i został ogłoszony przez papieża Piusa XI. Zachęcamy do modlitwy w intencji misjonarek i misjonarzy oraz wszystkich dzieł misyjnych.

Nabożeństwa Różańcowe odbywają się przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

We wtorek obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Przy naszym kościele rozpoczął działalność nowy „Chór Kościoła Akademickiego”. Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki zawsze o godz. 18.00 w Domku DA. Zapraszamy nie tylko studentów i zawsze można do nas dołączyć.

Msza św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym zostanie odprawiona w piątek o godz. 15.30. Będziemy modlić się za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka.

W niedzielę, 27 października odbędzie się V Toruński Marsz Wszystkich Świętych. Trasa marszu prowadzić będzie od Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (OO. Paulini) do Parafii pw. Świętego Maksymiliana Kolbego (III Rubinkowo). Początek u OO. Paulinów o godz. 12.30.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzi nabór studentów do projektu wolontariatu „Zambia 2020”, którego zwieńczeniem będzie miesięczny wyjazd grupy 8 wolontariuszy do Zambii w sierpniu przyszłego roku. Ta grupa wspomoże budowę farmy w miejscowości Kasisi i będzie także pracowała wśród dzieci w lokalnym sierocińcu. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i u duszpasterzy akademickich.

W zakrystii kościoła można odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych