XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 PAŹDZIERNIKA 2022

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 PAŹDZIERNIKA 2022

Dzisiaj przeżywamy XXII  Dzień Papieski. Do specjalnej puszki są zbierane ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą zdolną ale ubogą młodzież.

Również dzisiaj rozpoczynają się w naszym  kościele Rekolekcje „Na Dobry Początek”. Poprowadzi je jezuita, były duszpasterz akademicki, o. Rafał Huzarski SJ. Dzisiaj nauki rekolekcyjne usłyszymy podczas Mszy świętych o godz. 17.00, 19.00 i 20.30. W poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy świętych o godz. 19.00.

W czwartek po wieczornej Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W sobotę 22 października br., o godz. 20.15,  we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w naszym kościele,odbędzie się koncert, na który złożą się poezja Karola Wojtyły z czasów Jego młodości oraz fragmenty przesłań papieża Polaka, które skierował do nas, swoich rodaków.  Prezentacja przeplatana będzie utworami muzycznymi.

W październiku, codziennie o 18.00,  zapraszamy na wspólną Modlitwę Różańcową.

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza  w środę 19 października 2022 r. na prezentację i promocję książek o Karolu Wojtyle z udziałem Autorów ks. prof. Roberta Skrzypczaka i ks. dr. Pawła Kummera. Początek o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 w Toruniu. Natomiast w czwartek 20 października 2022 r. o godz. 9.30  w gmachu Urzędu Marszałkowskiego, Plac Teatralny 2 obradować będzie konferencja naukowa: „Karol Wojtyła-Jan Paweł II – człowiek Soboru Watykańskiego II”.

Już niedługo listopad, miesiąc szczególnie poświęcony pamięci o naszych drogich zmarłych, czyli zgłębianiu tajemnicy Obcowania Świętych. Wypominki  z imionami zmarłych polecanych  modlitwie Kościoła można składać w zakrystii.  Przypominamy, że  zmarłym poleconym naszej modlitwie ofiarujemy: Wszystkie Msze święte w Dzień Zaduszny 2 listopada Przy okazji przypominamy, że w tym dniu porządek Mszy świętych będzie zwykły. Modlitwę Różańcową w listopadzie,  podczas nabożeństw o godz.18.00 ( pn, śr, pt, sb).

Zapraszamy wszystkich studentów do zapoznania się z tegoroczną ofertą Duszpasterstwa Akademickiego STUDNIA na stronie     [email protected]

Wszystkich, którzy chcieliby zasilić szeregi naszego CHÓRU prosimy o kontakt z Panem Organistą Marcinem Łęckim.

Za tydzień pragniemy wesprzeć toruński sklep charytatywny dla uchodźców wojennych z Ukrainy Dar Serca, w którym regularną pomoc otrzymuje przeszło 500 rodzin. Po kAżdej Mszy św. wolontariusze Fundacji Królewskie Dziedzińce, która prowadzi sklep, przeprowadzą zbiórkę do puszek. Za hojność serc z góry dziękujemy.