XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 SIERPNIA 2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 SIERPNIA 2022

W najbliższą środę 31 sierpnia o godz. 19.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny odbędzie się koncert kameralnego chóru z Kijowa „Chreszczatyk”. Nazwa chóru pochodzi od głównej i najpiękniejszej ulicy Kijowa Chreszczatyk. Chór może poszczycić się laurami zdobytymi podczas ukraińskich i międzynarodowych konkursów. Repertuar chóru jest szeroki. Śpiewają kompozycje muzyki klasycznej, religijnej, poprzez współczesne aranżacje muzyki firmowej, aż po pieśni ludowe. Usłyszymy też elementy muzyki cerkiewnej. Koncert będzie podziękowaniem dla wszystkich Polaków za okazane wsparcie i pomoc, modlitwą za Ukrainę
i będzie miał także charakter charytatywny na rzecz chórzystów, którzy poszli walczyć za ojczyznę. Niestety, z powodu wojny, chór nie będzie mógł wystąpić w pełnym składzie.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i I Sobota Miesiąca. Bardzo zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek i Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę. W sobotę, po Mszy świętej o godz. 9.00, nabożeństwo do Matki Bożej ze specjalnym rozważaniem jednej z Tajemnic Radosnych Różańca. O godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Od trzech miesięcy w Toruniu, przy ul. Gagarina 151, funkcjonuje sklep o nazwie Dar Serca, w  którym uchodźcy z Ukrainy  mogą zaopatrywać się w artykuły szkolne, spożywcze, drogeryjne i chemiczne. W imieniu organizatorów sklepu zachęcamy do przynoszenia różnych towarów do naszej zakrystii (artykuły spożywcze, w tym czasie zwłaszcza artykuły szkolne, konserwy, papier toaletowy, żele pod prysznic). Zakrystia dostępna jest w godz.: 7.30-10.00; 15.00 – 16.30 i 18.30 – 20.00.

Przypominamy, że od 1 lipca tego roku do odwołania, obowiązuje nowy porządek dyżurów w konfesjonale, a mianowicie:
7.30 – 10.30;  15.00 – 16.30;  18.00 – 19.30.   W niedziele bez zmian.

W każdym tygodniu o godz. 18.00,  zapraszamy na nabożeństwa: w środy do Ducha Świętego, w piątki do Najświętszego Serca Pana Jezusa i w soboty do Niepokalanego Serca Maryi.