XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 SIERPNIA 2023

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 SIERPNIA 2023

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Sobota Miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy świętej o godz. 9.00, Nabożeństwo Pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek i Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę.

Przypominamy, że Pierwszy Piątek Miesiąca – to forma kultu polegająca na szczególnej modlitwie do Serca Jezusowego w dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Istotą i warunkiem pierwszych piątków jest uczestnictwo we Mszy św. wraz z przyjęciem Komunii świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata. Odmówieniu modlitwy do Serca Pana Jezusa (np. Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Sakrament pokuty i pojednania (spowiedź) nie należy do istoty odprawienia dziewięciu pierwszych piątków.

W sobotę, 2 września o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za 50 lat życia zakonnego o. Tadeusza Domerackiego.

W dalszym ciągu zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce plastikowych nakrętek na nowy wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej Oli. Nakrętki można składać do  pojemników znajdujących się w kruchcie kościoła oraz przy Domku DA.

Artykuły szkolne nowe albo w bardzo dobrym stanie dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin (plecaki, piórniki, kredki, zeszyty, farby i inne) prosimy przynosić do zakrystii. Organizatorzy zapewniają, że są w kontakcie z konkretnymi szkołami i wychowawcami, i że z pomocy skorzystają tylko te dzieci, dla których oficjalne wsparcie finansowe państwa jest niewystarczające.

Dziś, o godz. 16:30 zapraszamy na 25-minutowy koncert Chóru Corona Borealis. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zebrane podczas koncertu dobrowolne datki dofinansują udział chóru we wrześniowym festiwalu w Hiszpanii. Koncert odbędzie się ponownie o tej samej porze, za tydzień 3 września.