XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021

Informacja o. Marka o jezuickim kwartalniku „Manreza”.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie. Został on ustanowiony w reakcji na rosnącą liczbę przypadków prześladowań i dyskryminacji ze względu na wyznawaną wiarę. W całym kraju podświetlone zostaną liczne urzędy, instytucje kultury. Kościół Akademicki przyłącza się do tych obchodów poprzez podświetlenie na czerwono.

Msza św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym zostanie odprawiona w środę o godz. 15.30. Będziemy modlić się za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej obchodzimy w czwartek. W naszym kościele porządek Mszy św. i spowiedzi jak w każdy dzień powszedni. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Kościół Akademicki jest podczas trwającego obecnie Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!