XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021

Zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez żywioł ulewnych deszczów i powodzi, która została przeprowadzona w ubiegłą niedzielę, przyniosła kwotę 4553 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą tradycyjnie odprawione po Mszy o godz. 9.00. W piątek o godz. 19.00 będziemy także sprawować Eucharystię w intencjach polecanych Bogu w Kaplicy Adoracji i pozostawionych w skrzynce na intencje.

Projekcja filmu „Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty” będzie miała miejsce w sobotę, 7 sierpnia o godz. 16.00 w kinie w Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Wały gen. Sikorskiego. Bilety można rezerwować telefonicznie i mailowo a więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Kościół Akademicki jest podczas trwającego obecnie Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!