XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LIPCA 2020

Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów – przypada w piątek, 31 lipca. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00, podczas której będziemy błogosławić także wodę św. Ignacego.

W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. Nabożeństwo tego dnia zostanie odprawione po Mszy o godz. 9.00.

W ramach Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej odbędzie się w naszym kościele koncert w sobotę, 1 sierpnia o godz. 20.00. Więcej in-formacji na plakatach. Wstęp wolny, zapraszamy!

Za tydzień przypada I-sza niedziela miesiąca i ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na fundusz remontowo-inwestycyjny naszego kościoła. Bóg zapłać za każde wsparcie!

W lipcu ukazał się kolejny numer pisma poświęconego duchowości ignacjańskiej MANREZA. Tematem numeru jest „Święta wolność”. W nu-merze są takie artykułu jak: czym jest święta wolność, jak uporządkować swoje serce, jak skutecznie współpracować z Duchem Świętym. Zachęcamy do lektury i czasopismo jest dostępne w księgarence przy naszym kościele.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie. Wyjątkiem jest tylko odwołanie w lipcu i sierpniu dodatkowej Mszy św. w niedziele o godz. 15.30.

W naszym kościele jest udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”. Została ona przygotowana we współpracy z Biblio-teką UMK w ramach obchodów 75-lecia nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Zapraszamy do zobaczenia ważnych epizodów naszej najnowszej historii.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!