XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 LIPCA 2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 LIPCA 2021

W całym Kościele Powszechnym niedziela dzisiejsza po raz pierwszy obchodzona jest jako Światowy Dzień Babci i Dziadka. Na mocy decyzji Ojca Św. Franciszka ma to być zawsze w ostatnią niedzielę lipca. Ojciec Św. pragnie zwrócić uwagę na szacunek wobec starszego pokolenia.

Dzisiejsza niedziela 25 lipca br. w Kościele w Polsce jest dniem solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie: Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego, w kościołach przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez żywioł ulewnych deszczów i powodzi. W naszym kościele ofiary można składać do skarbony pod chórem przy głównym wyjściu.

Uroczystość św. Ignacego Loyoli – założyciela Jezuitów – przypada w
sobotę, 31 lipca. Tego dnia kazania w naszym kościele będzie głosił o.
Wojciech Werner – katecheta i duszpasterz akademicki. Uroczystej
Eucharystii o godz. 19.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Andrzej Suski. Podczas Mszy św. pobłogosławimy wodę św. Ignacego, która jest także używana w modlitwie o dobry przebieg ciąży i urodzin dziecka. W
trwającym Roku Ignacjańskim zapraszamy do świętowania razem z nami.

Rekolekcje Jubileuszowe – Ignacy Loyola Święty na nasze czasy, w dniach 28 – 30 lipca br. poprowadzi o. Michał Kłosiński, duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 9.00. 15.30, 19.00.

W poniedziałek 26 lipca br. wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Uczymy dzieci szacunku dla Babć i Dziadów i w ogóle Starszych.

W sobotę 31 lipca o godz. 16:00 w Kinie w Centrum Sztuki Współczesnej przy ul. Wały gen. Sikorskiego odbędzie się projekcja filmu „Ignacy Loyola – żołnierz, grzesznik, święty” (reż. Paolo Dy). Zapraszamy do obejrzenia filmu i poznawania bliżej osoby i duchowej drogi św. Ignacego. Bilety można rezerwować telefonicznie i mailowo. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Sztuki Współczesnej (https://csw.torun.pl/kino-centrum/).

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym spowiadamy w dni powszednie bez zmian czyli w godz. 7.30 – 12.00 i 16.00 – 19.30, a w niedziele kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św. Podobnie porządek Mszy św. w naszym kościele nie ulega zmianie.

Kościół Akademicki jest na czas trwania Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Szczegółowe informacje na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła i dostępnych w zakrystii.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!