XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 sierpnia 2015

Ks. Bp Andrzej Suski kieruje do nas wszystkich zaproszenie:
Uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej z Dzieciątkiem odbędzie się 22 sierpnia (sobota) o godz. 12.00 w sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej w Toruniu, przy kościele OO. Franciszkanów. Poświęcenia koron dokonał osobiście Ojciec Święty Franciszek, który łączy się z nami duchowo w tym szczególnym akcie czci dla Bożej Rodzicielki i przekazuje nam swoje apostolskie błogosławieństwo. Do uczestnictwa w naszym wspólnym święcie pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna” zapraszam serdecznie wszystkie rodziny naszej diecezji i wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z renowacją naszego kościoła wyniosły 6022 zł. Bóg zapłać za to wsparcie.

Kolejny etap MINIPIELGRZYMKI rozpocznie się we wtorek, 11 sierpnia o godz. 16.00 w naszym kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pielgrzymowania, a więcej informacji na plakatach.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy w sobotę, 15 sierpnia. Jest to uroczystość nakazana i obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. W naszym kościele porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

Koncert muzyki gospel odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 sierpnia o godz. 13.00. Tego dnia Eucharystia o godz. 12.00 także będzie ubogacona śpiewami chóru gospel. Zapraszamy do wspólnego wielbienia Boga.

Witamy serdecznie w Kościele Akademickim wszystkich turystów, gości przybywających do Torunia i życzymy udanego wypoczynku!