V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 MARCA 2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 MARCA 2021

Dzisiaj rozpoczynamy Akademickie Rekolekcje Wielkopostne zatytułowane: „Tajemnica ostatnich słów”, które prowadzi o. Janusz Pyda OP – dominikanin, wykładowca, pisarz i duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św., a od poniedziałku do środy podczas Eucharystii o godz. 9.00, 15.30 i 19.00. Studentów zapraszamy szczególnie na godz. 19.00!

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00. A Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbywa się w każdy piątek, również o godz. 18.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w czwartek. Tego dnia obchodzimy także Dzień Świętości Życia. W naszym kościele porządek Mszy św. i spowiedzi jak w dzień powszedni.

Natomiast zapraszamy w tą uroczystość o godz. 15.30 na Mszę św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym. Będziemy modlić się za przyczyną św. Ignacego Loyoli – patrona matek w ciąży – o szczęśliwy poród oraz zdrowie dla matki i dziecka. A podczas Mszy o godz. 19.00 będzie można rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego.

Zapraszamy do udziału w Akademickiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w nocy z piątku na sobotę na trasie To-ruń – Osiek nad Wisłą – Toruń. Rozpoczynamy Mszą św. w piątek o godz. 20.00 w naszym kościele. Zapisy, informacje na plakatach i w internecie.

Kolejna „Noc u Ducha” czyli czas refleksji i modlitwy połączony z „Nocą Konfesjonałów” odbędzie się w sobotę w godz. 20.00 – 23.00 w naszym kościele. W programie: śpiew, Adoracja NS, słuchanie Słowa Bożego, czas modlitwy i ciszy oraz możliwość skorzy-stania ze spowiedzi.

W księgarence przy kościele są do nabycia wielkanocne świece „Caritas”.