UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 21 LISTOPADA 2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21 LISTOPADA 2021

Klub Inteligencji Katolickiej oraz Projekt Zambia Toruń ogłaszają nabór do kolejnej edycji wolontariatu misyjnego. Projekt Zambia 2021/2022 skierowany jest do studentów chcących zaangażować się w stałą działalność misyjną na rzecz placówek jezuickich w Zambii. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj, po każdej Mszy św. koordynatorzy rozdają ulotki ze szczegółowymi informacjami oraz mailem kontaktowym. Zgłoszenia przyjmowane będą elektronicznie do 1 grudnia 2021 r. Informacje znajdują się również na plakacie przy wyjściu z kościoła.

Na apel Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dołączamy dzisiaj do ogólnopolskiej zbiórki funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Ofiary możemy składać do skarbony pod chórem. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

Studenci z Jezuickiego Wolontariatu Społecznego organizują ciepły posiłek dla osób bezdomnych przed Kościołem, w sobotę 27 listopada o godz. 12.00.
Po raz kolejny włączamy się w akcję „Szlachetna Paczka”. Tym razem dar naszych serc zaniesiemy dwóm rodzinom wielodzietnym. Najważniejsze potrzeby to: laptop, pralka, kurtki zimowe dla dzieci, żywność trwała, środki czystości, drukarka, odzież, obuwie, materiały szkolne, kołdra. Wszystkie potrzeby są opisane na plakatach w kruchcie kościoła. Dary można zanosić do domku duszpasterstwa w godz. 18.00-21.00 lub poprzez kontakt telefoniczny z wolontariuszem. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na Adorację
Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 21.00

Najbliższa niedziela będzie I Niedzielą Adwentu.