UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20 LISTOPADA 2022

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 LISTOPADA 2022

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę zbiórka ofiar wspierająca kapłanów i siostry zakonne pracujących na Ukrainie przyniosła kwotę 2510 zł. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Dziękujemy również za ofiarność podczas zakończonej w minionym tygodniu zbiórki darów dla osób bezdomnych.

W dalszym ciągu wypominki z imionami zmarłych polecanych modlitwie Kościoła można składać w zakrystii.

Zmarłym poleconym naszej modlitwie ofiarujemy:
Modlitwę Różańcową w listopadzie, podczas nabożeństw o godz.18.00 ( pn, śr, pt, sb).
Poniedziałek – Nabożeństwo do Ducha Świętego
Środa – Nabożeństwo do Świętego Józefa
Piątek – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
Sobota – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” rozpoczyna cykl spotkań, pod nazwa DM-ki , poświęcony relacjom damsko-męskim. Początek w najbliższy wtorek o godz.18.00. Naszymi gośćmi będą Państwo Katarzyna i Arkadiusz Aszyki. Tytuł spotkania „Nie da się zbudować niebo na ziemi.”

Z kolei Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu zaprasza na inaugurację cyklu spotkań „Mężczyzną i kobietą stworzył ich”, które poprowadzi Zoila Gaulin-Dembek, żona, matka i przedsiębiorca. Wykład I zatytułowany: Adam i Ewa” odbędzie się w najbliższą środę 23 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22.

Natomiast w niedzielę 27 listopada 2022 r. bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00, a więc około godz. 13.00 w nawie południowej naszego kościoła nastąpi otwarcie wystawy: „Władysław Wołoszyn SJ (1929-2021). Historia jednego życia”. Organizatorem wystawy upamiętniającej Honorowego Obywatela Miasta Torunia jest Klub Inteligencji Katolickiej, partnerem Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia.Zachęcamy do jej oglądania.

W czwartek po wieczornej Mszy świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Najbliższa niedziela będzie I Niedzielą Adwentu.