ŚRODA POPIELCOWA – 17 lutego 2021

Dzisiaj w Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawujemy o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.30, 17.00, 19.00 i 20.30. A spowiedź odbywa kilka minut przed i podczas wszystkich Mszy św.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele będzie odprawiane w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 18.00, a w niedzielę, również o godz. 18.00 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W najbliższy piątek obchodzimy „Dzień modlitwy i pokuty za grzech seksualnego wykorzystania małoletnich”. Tego dnia o godz. 18.00 odprawimy Drogę Krzyżową modląc się szczególnie za wszystkie osoby, które w dzieciństwie lub młodości stały się ofiarami nadużyć seksualnych ze strony duchownych. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.

Kolejna „Noc u Ducha” czyli czas refleksji i modlitwy połączony z „Nocą Konfesjonałów” odbędzie się w sobotę w godz. 20.00 – 24.00. W programie: muzyka organowa, śpiew, Adoracja NS, słuchanie Słowa Bożego, czas modlitwy i ciszy oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Przypominamy, że przy naszym kościele istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy: we wtorki w godz. 11-14 – Poradnictwo Psychologiczne, w czwartki w godz. 16-19 – Poradnictwo Rodzinne. Zapisy na te indywidualne i bezpłatne spotkania odbywają się w księgarence w kruchcie kościoła.

Rekolekcje Ignacjańskie online z indywidualnym prowadzeniem dla studentów pt. „Pozwól się odnaleźć” rozpoczną się w czwartek, 25 lutego i potrwają trzy tygodnie. Więcej informacji na plakatach i w internecie.

Dzisiaj po wszystkich Mszach św. rozdajemy przy wyjściach z kościoła bezpłatną „Zdrapkę Wielkopostną”, która proponuje pewną duchową drogę na cały okres Wielkiego Postu. Została ona wydrukowana jako kalendarz ze „zdrapką”, gdzie pod każdą datą znajduje się propozycja zadania na dany dzień Wielkiego Postu. Rozprowadzamy także program naszego kościoła na ten czas wielkopostny.

Ogłoszenie rektora Kościoła Akademickiego

Ogłoszenie kogoś z „Wędki” zapowiadające zbiórkę do puszek