NIEDZIELA – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 MAJA 2020

Drodzy Diecezjanie!
Duchownym, osobom konsekrowanym oraz wiernym świeckim bardzo dziękuję za odpowiedzialną i pełną wiary postawę w czasie epidemii. Był to trudny czas dla nas wszystkich, również w wymiarze duszpasterskim. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy odważnie i roztropnie pomagali innym. Wyrażam wdzięczność wobec służb medycznych, sanitarnych, wolontariuszy i osób zaangażowanych w ochronę życia i zdrowia. Obejmuję modlitwą chorych, a miłosierdziu Bożemu polecam zmarłych.
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju pozwoliła na zniesienie przez władze świeckie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w miejscach kultu. Pozwala to na udział w liturgii wszystkim wiernym, którzy przynależą do żywej wspólnoty Kościoła. Dlatego z dniem 6 czerwca br. odwołuję dyspensę od uczestnictwa w nie-dzielnych Mszach świętych i serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy! Jednocześnie proszę o ostrożność, odpowiedzialność i rozwagę! Przypominam, że osoby chore oraz wszyscy, którzy zauważą u siebie objawy infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura, itp.) są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej. Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach dystansu i obowiązku zakrywania ust i nosa.
Dziękuję Bogu, że prowadzi nas przez trudny czas epidemii! Zachęcam wszystkich wiernych do korzystania z posługi duszpasterskiej w parafiach, szczególnie z sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Bardzo proszę o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
bp Wiesław Śmigiel, Biskup Toruński

Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy święto patronalne naszego kościoła, a także świętujemy 75-lat nieprzerwanej obecności jezuitów w Toruniu. Uroczystą Mszę św. odpustową i dziękczynną  pod przewodnictwem Bpa Wiesława Śmigla odprawimy o godz. 12.00. Jutro zostanie udostępniona wystawa pt. „75 lat obecności jezuitów w Toruniu”.

W czerwcu sprawujemy w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 15.30.

Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 18.30, a od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe także o godz. 18.30.

Wspólnota „Droga Kontemplacji” zaprasza w czwartek po Mszy o godz. 19.00 do wspólnej półgodzinnej modlitwy w kościele.

W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza na Eucharystię w intencji maturzystów, która odprawimy w przyszłą niedzielę, 7 czerwca o godz. 15.30 w naszym kościele. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także rodzi-ców, nauczycieli i katechetów.