NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA - 3 CZERWCA 2021

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – 3 CZERWCA 2021

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele porządek Mszy św. niedzielny i tylko Msza o godz. 10.00 jest przesunięta ze względu na procesję na godz. 10.30.
W sytuacji obecnych ograniczeń Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel, po Mszy św. w Katedrze Św. Janów o godz. 9.00, przejdzie w procesji z Najświętszym Sakramentem i w skromnej asyście do kościołów Starego Miasta.
Do naszego kościoła Ks. Biskup dotrze ok. godz. 10.20 i będzie miała miejsce druga stacja z odczytaniem Ewangelii, śpiewem suplikacji, a następnie rozpoczniemy Eucharystię ok. godz. 10.30.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota miesiąca i nabożeństwa odprawimy po Mszy o godz. 9.00. W piątek o godz. 19.00 będziemy sprawować Eucharystię w sprawach polecanych Bogu w Kaplicy Adoracji i pozostawionych w skrzynce na intencje.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańską, która rozpocznie się w piątek o 19.45 w kościele.

Kościół Akademicki jest podczas trwającego Roku Ignacjańskiego świątynią jubileuszową, którą pobożnie nawiedzając można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza studentów na wyjazd w Tatry w dniach 6-14 września – okolice Zakopanego. Cena za nocleg wraz z wyżywieniem to 360 zł. Informacje i zapisy u duszpasterzy akademickich.