II NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 STYCZNIA 2024

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 STYCZNIA 2024

Wolontariat jezuicki dzisiaj po każdej mszy świętej prowadzi zbiórkę pieniędzy dla chorej Oli, która ma raka złośliwego w tkankach miękkich na kości łopatki i dodatkowo jakieś guzki na płucach.  Z chorobą nowotworową zmaga się od 2012 roku, wtedy wykryto u Oli nowotwór piersi. Fundusze zebrane podczas zbiórki zostaną wykorzystane na prywatne wizyty u specjalistów, (kolejki na NFZ są zbyt długie w tej sytuacji), dojazdy do miast, w których odbywają się z nimi spotkania i na leki.

W czwartek po wieczornej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00

Już dzisiaj informujemy, że podobnie jak w roku ubiegłym, toruńska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego wraz z jezuitami pracującymi w Kościele Ducha Świętego,  organizuje Rekolekcje w Życiu Codziennym, na które serdecznie zapraszamy. Rekolekcje noszą tytuł: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam.” Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. Rozpoczną się 20 lutego (wtorek) a zakończą się 19 marca (wtorek). Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej kościoła, na ekranach w kruchcie oraz na plakatach.

Klub Inteligenci Katolickiej zaprasza na Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne, które sprawowane będzie w Centrum Dialogu Społecznego w Toruniu, ul. Łazienna 22. Początek w środę 17 stycznia 2024 r. o godz. 17.00. Zachęcamy do udziału.

Katedra Świętych Janów w Toruniu zaprasza na Msze święte w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Maryi i św. Andrzeja Boboli, 15 dnia każdego miesiąca o godz. 18.00, z wyjątkiem 16 listopada o godz. 18.00.