I NIEDZIELA ADWENTU - 28 LISTOPADA 2021

I NIEDZIELA ADWENTU – 28 LISTOPADA 2021

W ubiegłą niedzielę miała miejsce zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zebraliśmy 3191 zł. Dziękujemy za każdą ofiarę.

Włączamy się w akcję „Szlachetna Paczka”. Tym razem dar naszych serc zaniesiemy dwóm rodzinom wielodzietnym. Najważniejsze potrzeby to: laptop, pralka, kurtki zimowe dla dzieci, żywność trwała, środki czystości, drukarka, odzież, obuwie, materiały szkolne, kołdra. Wszystkie potrzeby są opisane na plakatach w kruchcie kościoła. Dary można zanosić do domku duszpasterstwa w godz. 18.00-21.00 lub poprzez kontakt telefoniczny z wolontariuszem. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Dzisiaj, po każdej Mszy świętej w przedsionku kościoła, Studenci z Jezuickiego Wolontariatu Społecznego, proponują pierniczki ich własnej roboty. Dochód będzie przeznaczony na Szlachetną Paczkę.

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia 2021 r., będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Po wszystkich Mszach św. Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu wraz z wolontariuszami Projektu Zambia Toruń przeprowadzą kwestę i kiermasz misyjny. Dochód przeznaczony zostanie na misje prowadzone przez jezuitów w Zambii. Zachęcamy do ofiarności i udziału w tym wydarzeniu.
W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek i Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę.

W czwartek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa do godz. 21.00

W piątek, po wieczornej Mszy świętej, zapraszamy na modlitwę animowaną przez Wspólnotę WŻCh.

Od jutra zapraszamy na Mszę świętą Roratnią o godz. 7.00. Oprócz tego, codziennie, z wyjątkiem niedziel, o godz. 18.00, zapraszamy na specjalne Nabożeństwo Adwentowe, w czasie którego będziemy razem z Matką Bożą, Królową Adwentu, przyzywać Ducha Świętego. Podczas nabożeństwa : część Różańca, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej i Litania do Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę w naszym kościele rozpoczną się REKOLEKCJE ADWENTOWE. Poprowadzi je o. Robert Bujak SJ. Tytuł rekolekcji : „Jak ocalić Boże Narodzenie? O nadziei na prawdziwe spotkanie.”