I NIEDZIELA ADWENTU - 27 LISTOPADA 2022

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 LISTOPADA 2022

Przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem 8 grudnia,  zapraszamy na Mszę Świętą Roratnią o godz. 7.00, jak również na Nabożeństwo Adwentowe o godz. 18.00, w czasie którego z Maryją, Królową Adwentu, będziemy przygotowywać nasze serca na przychodzenie Pana.

W czwartek po wieczornej Mszy Świętej, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

W tym tygodniu przypadają Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Bardzo zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek i Niepolanemu Sercu Maryi w sobotę.

W piątek, po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy na medytację Słowa Bożego metodą ignacjańską, którą poprowadzi toruńska Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.

W sobotę, po Mszy świętej o godz. 9.00, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, w czasie którego zatrzymamy się nieco  dłużej w jednej z tajemnic Różańca Świętego. Wieczorem, o godz. 18.00,  Nabożeństwo Adwentowe do Niepokalanego Serca Maryi i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

Po Mszy św. o godz. 12.00 nastąpiło dziś odsłonięcie wystawy „Władysław Wołoszyn SJ (1929-2021). Historia jednego życia”. Organizatorami wystawy poświęconej Honorowemu Obywatelowi Miasta Torunia są: Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu oraz Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego w Toruniu. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski. Serdecznie zapraszamy jej oglądania.

We wtorek 29 listopada 2022 r. w 1. rocznicę śmierci o. Władysława Wołoszyna podczas Mszy św. o godz. 19.00 będziemy modlili się o dar życia wiecznego dla Niego. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Eucharystii.

W środę 30 listopada 2022 r. o godz. 17.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie zatytułowane: „Kościół w Polsce a Kościół na Zachodzie”. Gościem specjalnym będzie o. Wojciech Werner SJ, przez 6 lat duszpasterz w Brukseli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Na rekolekcje Adwentowe zapraszamy w dniach od 18 – 21 grudnia tego roku.

Jeżeli ktoś z Państwa byłby zainteresowany zaprojektowaniem i wykonaniem tegorocznego Żłóbka w naszym kościele , bardzo prosimy o kontakt.

W dniu dzisiejszym studenci z Jezuickiego Wolontariatu Społecznego zorganizowali kiermasz, na którym dzielą się własnoręcznie zrobionymi kartkami świątecznymi. Zebrane ofiary przeznaczone będą na hospicjum „Nadzieja”.

Natomiast pod chórem na stoliku znajdują się kalendarze na rok 2023,  wykonane przez Siostry Karmelitanki z Łasina. Kalendarz przybliża postać św. Tereski od Dzieciątka Jezus. Kalendarz do nabycia za dobrowolną ofiarą.

Wychodząc z kościoła można zaopatrzyć się w tzw. „Zdrapkę Adwentową”, która może pomóc w owocnym przeżywaniu Adwentu.  Ilość zdrapek ograniczona.

W zakrystii są już do nabycia Opłatki Wigilijne. Natomiast w księgarni można nabywać wigilijne Świece Caritas.

Księgarnia „U Jezuitów” zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie autorskie z Małgorzatą Lis, znaną pisarką chrześcijańską, autorką powieści „Kocham Cię mimo wszystko”, „Namaluj mi anioła”.  Spotkanie 4 grudnia o godz. 19.00 w domku DA.