I NIEDZIELA ADWENTU – 1 GRUDNIA 2019

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny. Tradycyjnie w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00 odprawiane są Roraty czyli Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny. Studentów zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki, a w te dni po Roratach będzie także wspólne śniadanie.

Wspólnota „Słowo Życia” zaprasza na spotkanie biblijne, które odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łazienna 22. Temat rozważań to słowa „Fałszowanie Boga” (Wj 20, 7).

Zapraszamy na prezentację i promocję książki dr. Michała Białkowskiego „Protokoły konferencji polskich ojców soborowych. Zbiór dokumentów 1962-1965”. Spotkanie odbędzie się w środę o godz. 17.00 w Centrum Dialogu przy Placu Bł. ks. Frelichowskiego 1. Wstęp wolny, a więcej szczegółów na plakacie w przedsionku kościoła.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni zostaną odprawione po Mszy o godz. 9.00.

Msza św. w intencji osób modlących się o dobrego współmałżonka dla siebie zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Po Eucharystii zapraszamy te osoby do Domku DA na spotkanie otwarte grupy „Powołani do małżeństwa”.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy w przyszłą nie-dzielę, 8 grudnia. Zapraszamy szczególnie na „Mszę św. w Godzinę Łaski”, które rozpocznie się tradycyjnie o godz. 12.00.

Po raz kolejny włączamy się w akcję „Szlachetna Paczka”. Tym razem dar naszych serc zaniesiemy 78-letniemu, samotnemu mężczyźnie. Najważniejsze potrzeby to: pościel, kołdra, czajnik na gaz, patelnia, odzież i żywność. Wszystkie potrzeby są opisane na plakatach w kruchcie kościoła. Dary można przynosić w godzinach wieczornych do domku Duszpasterstwa Akademickiego „Studnia”. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Organizujemy Wigilię dla osób samotnych, która odbędzie się we wtorek, 24 grudnia o godz. 15.30 w Domku DA przy naszym kościele. Osoby za-interesowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w zakrystii kościoła lub pod podanym na plakacie numerem telefonu. Termin zapisów upływa 19 grudnia. Prosimy również o wsparcie modlitewne, finansowe tej wigilii oraz o pomoc osób, które w różny sposób chciałyby wesprzeć to wydarzenie.

W księgarni przy naszym kościele są już do nabycia świece Caritas.