ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 20 maja 2018

Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy święto patronalne naszego kościoła. Uroczysta Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w naszym kościele przez ks. bpa Wiesława Śmigla o godz. 12.00. Zapraszamy do świętowania razem z nami.

Przeprowadzona w ubiegłą niedzielą zbiórka na schronisko dla dzieci w Kenii przyniosła kwotę 19441 zł. Te pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie ofiar handlu ludźmi w Nairobi. Bóg zapłać za tak hojną pomoc!

Nabożeństwa majowe odprawiamy każdego dnia o godz. 18.30.

Wraz z Centrum Badań Nieliniowych przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zapraszamy w poniedziałek o godz. 20.00 na Koncert Organowy w wykonaniu p. Marcina Łęckiego z okazji wręczenia medalu prof. Edwardowi Normanowi Dancerowi z Uniwersytetu w Sydney. Wstęp wolny i szczegóły na plakatach.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” zaprasza nie tylko studentów na czuwanie z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej, które odbędzie się w kościele w czwartek o godz. 19.45.

Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży z Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu zostanie odprawiona w piątek o godz. 15.30 przez ks. bpa Józefa Szamockiego. Zapraszamy do modlitwy w intencji tej młodzieży.

W Roku św. Stanisława Kostki zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarem do Rostkowa i Przasnysza – miejsca urodzenia, chrztu i wczesnego dzieciństwa naszego świętego patrona. Koszt tej pielgrzymki (podróż i obiad) to 50 zł. Termin pielgrzymki: sobota 16 czerwca, wyjazd o godz. 7.00 z Dworca Autobusowego w Toruniu, powrót ok. godz. 20.00. Zapisy przyjmuje i szczegółowych informacji udziela o. Tadeusz Domeracki SJ.

Ogłoszenie kogoś z DA o kiermaszu książek i kolejnym numerze „Podaj Dalej”