XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 listopada 2018

Dzisiaj odbywa się w całym Kościele II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień pisze między innymi: „Nikt nie może czuć się wyłączony z miłości Ojca, szczególnie w świecie, który bogactwo czyni pierwszym celem i zamyka osoby na innych”. Ten dzień jest dla nas wszystkich zaproszeniem do codziennej pomocy ubogim.

Koncert Kopernikańskiej Orkiestry Smyczkowej pod dyrekcją p. Szymona Steca zatytułowany „Łotewskie impresje” odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele. Wstęp wolny, a szczegóły na plakatach.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” organizuje w najbliższą sobotę dzień skupienia dla kobiet do 30 roku życia pt. „Jesteś córką Boga”. W programie m.in. konferencje, dyskusja, adoracja i modlitwa. Więcej informacji znajduje się w internecie i na plakacie w kruchcie kościoła. Obowiązują zapisy drogą mailową, zapraszamy!

Po raz drugi rozpoczynamy rekrutację do Projektu Kirgistan 2019 i poszukujemy wolontariuszy, którzy w czerwcu 2019 roku udadzą się do prowadzonego przez jezuitów „Dziecięcego ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego” nad jeziorem Issyk Kul w Kirgistanie. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.