XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LISTOPADA 2019

Dzisiaj odbywa się w całym Kościele III Światowy Dzień Ubogich, którego mottem są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień pisze między innymi: „Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie”. Ten dzień jest dla nas wszystkich zaproszeniem do codziennej pomocy ubogim.

Kolejne spotkanie z cyklu „Dialogi na rynku” tym razem zatytułowane „Po co Polska?” odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w naszym kościele. Specjalnymi gośćmi będzie dr Joanna Szalacha-Jarmużek oraz studenci i absolwenci UMK. Pytania dotyczące tematu tego spotkania, prosimy przesyłać na adres toruńskich jezuitów: [email protected]

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” prowadzi nabór studentów do projektu wolontariatu „Zambia 2020”, którego zwieńczeniem będzie miesięczny wyjazd grupy 8 wolontariuszy do Zambii w sierpniu przyszłego roku. Ta grupa wspomoże budowę farmy w miejscowości Kasisi i będzie także pracowała wśród dzieci w domu dziecka. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i u o. Grzegorza Dobroczyńskiego sj.