XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 października 2019

Taca remontowo-inwestycyjna zebrana w ubiegłą niedzielę przyniosła kwotę 6798 zł. A kiermasz wspierający projekt „Zambia 2020” przyniósł kwotę 2581 zł. Bóg zapłać za każde wsparcie!

XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” obchodzimy dzisiaj w Polsce. W naszym kościele o godz. 12.00 odprawimy Mszę w intencji stypendystów i darczyńców Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tej okazji odbywa się także coroczna zbiórka do puszek na stypendia tej fundacji. Ofiary złożone do skarbony przed głównym wyjściem z kościoła przeznaczone będą na ten cel.

Nabożeństwa Różańcowe odbywają się przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

We wtorek przypada „Dzień Dziecka Utraconego”. Msza św. obrzędowa z pochówkiem dzieci utraconych będzie sprawowana w parafii pw. bł. Marii Karłowskiej o godz. 9.00.

Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu zaprasza na spotkanie z wolontariuszami projektu „Zambia 2019”. Komu i dlaczego pomagali oraz do czego służy wełniana czapka w środku Afryki usłyszycie w środę o godz. 17.00 w siedzibie KIK-u przy ul. Łazienna 22.

Przy naszym kościele powstaje nowy „Chór Kościoła Akademickiego”. Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na czwartek o godz. 18.00 w Dom-ku DA. Zapraszamy nie tylko studentów, a więcej informacji na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańska, która rozpocznie się w sobotę ok. godz. 19.45 w kościele.

Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” rozpoczyna nabór studentów do projektu wolontariatu „Zambia 2020”, którego zwieńczeniem będzie miesięczny wyjazd grupy 8 wolontariuszy do Zambii w sierpniu przyszłego roku. Ta grupa wspomoże budowę farmy w miejscowości Kasisi i będzie także pracowała wśród dzieci w lokalnym sierocińcu. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i u duszpasterzy akademickich.

W zakrystii kościoła można już odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.