XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2015

XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” obchodzimy dzisiaj w Polsce. Z tej okazji odbywa się coroczna zbiórka do puszek na stypendia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. msza o godz. 12.00 będzie przygotowana przez młodzież i sprawowana w intencji darczyńców Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wystawę poświęconą Ojcu Św. Janowi Pawłowi II i zatytułowaną „Całkowicie w Bożych rękach” można oglądać w naszym kościele. Autorami prac plastycznych są dorosłe osoby z niepełnosprawnością, uczestnicy zajęć w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman.

Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę i przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z renowacją naszego kościoła wyniosły 6645 zł. Natomiast zbiórka na potrzeby Caritas wyniosła 735 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy przez cały miesiąc październik o godz. 18.30.

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza na półgodzinną medytację ignacjańską, która rozpocznie się w sobotę o godz. 19.45 w naszym kościele.

„Rekolekcje na dobry początek” zatytułowane „Z grzechu do wolności” rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, 18 października. Rekolekcje poprowadzi o. Remigiusz Recław – jezuita wraz z zespołem „Mocni w Duchu” z Łodzi. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej.

Msza św. inaugurująca działalność naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Studnia” zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 18 października o godzinie 19.00. Po Mszy odbędzie się tradycyjna kolacyjka. serdecznie zapraszamy wszystkich studentów.

Tydzień misyjny rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 18 października i tego dnia zostanie także przeprowadzona kolekta na misje.

W zakrystii kościoła można już odbierać kartki i także składać tegoroczne Wypominki Modlitewne za naszych zmarłych.